//
Следи нѐ
To Top

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи до крајот на денот

Скопје попладнево го зафати значителна нестабилност, со интензивен пороен дожд и грмежи, особено во источниот дел.

Според УХМР, нестабилноста ќе потрае и во следните неколку часови, но до крајот на денот постепено ќе се смирува.

реклама

Времето е нестабилно во цела Македонија, повеќе во северната половина, посебно во североисточните делови. Во Крива Паланка до 14 часот наврнаа 14 литри на метар квадратен, а имаше појава и на ситен град.

Во вечерните часови невремето ќе се стабилизира.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: