fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи до крајот на денот

Актуелно

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи до крајот на денот

Скопје попладнево го зафати значителна нестабилност, со интензивен пороен дожд и грмежи, особено во источниот дел.

Според УХМР, нестабилноста ќе потрае и во следните неколку часови, но до крајот на денот постепено ќе се смирува.

Времето е нестабилно во цела Македонија, повеќе во северната половина, посебно во североисточните делови. Во Крива Паланка до 14 часот наврнаа 14 литри на метар квадратен, а имаше појава и на ситен град.

Во вечерните часови невремето ќе се стабилизира.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.