//
Следи нѐ
To Top

Летна пливачка школа на најбрзиот македонски пливач: Научи да пливаш правилно за 10 часа

За првпат во Македонија, ова лето ќе бидат организирани летни часови за пливање по американската програма „Научи да пливаш правилно за 10 часа“.

Организатор на оваа летна пливачка школа е Мартин Стефановски,  кој го носи епитот најбрз македонски пливач на сите времиња, по програма на олимписката пливачка, проф. д-р Наташа Мешковска.

реклама

Програмата е прилагодена за деца од 5 до 15 години, а часовите ќе се одржуваат на базенот „Карпош“ при спортскиот центар „Борис Трајковски“.

plivacki-klub-2-500

Организаторите ги охрабруваат сите заинтересирани да ги посетат нивните часови и да бидат дел од ова несекојдневно искуство.

За запишување и повеќе информации, јавете се на броевите 071-248-750 и 070-315-827.

Како потсетување, Мартин Стефановски стана национален првак во пливање откако во 2012 година го собори 15 години стариот рекорд на Александар Маленко во пливање.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Останато

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: