fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од утре Македонија под влијание на топол воздушен бран: Температурите ќе се искачат до 38 степени

Вести

Од утре Македонија под влијание на топол воздушен бран: Температурите ќе се искачат до 38 степени

Од утре подрачјето на Македонија постепено ќе потпадне под влијание на многу топла воздушна маса од југ, која во наредните  денови ќе услови повисоки дневни температури од просекот за овој  период од годината, соопшти УХМР.

Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога на повеќе места температурата ќе надмине 34, во југоисточните  делови можно е да достигне и до 38 степени.

УВ индексот за овој период ќе има многу висока вредност меѓу 8 и 9.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.