//
Следи нѐ
To Top

Од утре Македонија под влијание на топол воздушен бран: Температурите ќе се искачат до 38 степени

Од утре подрачјето на Македонија постепено ќе потпадне под влијание на многу топла воздушна маса од југ, која во наредните  денови ќе услови повисоки дневни температури од просекот за овој  период од годината, соопшти УХМР.

Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога на повеќе места температурата ќе надмине 34, во југоисточните  делови можно е да достигне и до 38 степени.

реклама

УВ индексот за овој период ќе има многу висока вредност меѓу 8 и 9.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: