Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полициска акција во Ваксинце: Пронајдени околу 120 илегални мигранти

Актуелно

Полициска акција во Ваксинце: Пронајдени околу 120 илегални мигранти

Полицијата од рано изутрината спроведе акција во кумановското село Ваксинце, каде што илегално престојуваа голем број илегални мигранти. 

Од МВР за МИА потврдија дека акцијата е завршена. Според првичните информации, откриени се околу 120 илегални мигранти, од кои триесетина биле сместени по куќи во селото.

Против лица од Вакцинце за кои ќе се утврди дека криумчареле мигранти ќе бидат поднесени кривични пријави.

Во акцијата е пронајдено и едно лице кое се барало по потерница за извршено убиство.

Повеќе информации за случувањата во Ваксинце, МВР најавува во текот на денот.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.