//
Следи нѐ
To Top

Полициска акција во Ваксинце: Пронајдени околу 120 илегални мигранти

Полицијата од рано изутрината спроведе акција во кумановското село Ваксинце, каде што илегално престојуваа голем број илегални мигранти. 

Од МВР за МИА потврдија дека акцијата е завршена. Според првичните информации, откриени се околу 120 илегални мигранти, од кои триесетина биле сместени по куќи во селото.

реклама

Против лица од Вакцинце за кои ќе се утврди дека криумчареле мигранти ќе бидат поднесени кривични пријави.

Во акцијата е пронајдено и едно лице кое се барало по потерница за извршено убиство.

Повеќе информации за случувањата во Ваксинце, МВР најавува во текот на денот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: