fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во понеделник голема дружба со финалистите од шоуто „Х Фактор“ во Сити Мол

МК Сцена

Во понеделник голема дружба со финалистите од шоуто „Х Фактор“ во Сити Мол

На 15 јуни, понеделник, финалистите од најгледаното музичко шоу X-фактор Адриа доаѓаат во Скопје Сити Мол.

X-фактор АДРИА e меѓународна емисија за таленти со балканска продукција. Иако емисијата се снима во Србија, аудициите се одржани и во Македонија, Босна и Херцеговина и Црна Гора, Хрватска што ја прави оваа емисија регионална. Како и оригиналниот британски Х-фактор, така и овој е музичко натпреварување за пронаоѓање на нови музички таленти.

Во понеделник најавено е големо дружење со најголемите ѕвезди од ова балканско шоу, токму на местото каде што и се одржуваа аудицииите за Македонија – Скопје Сити Мол.

Со почеток во 20 часот пред Скопје Сити Мол, од страната на ул. Љубљанска, сите ќе имаат можност да ги чујат настапите и да се дружат со финалистите од X-фактор.

9 Контрол, Боби Мојсовски, Давид Темелков и Амел Чуриќ ќе ги изведат песните со кои стигнаа до самото финале.

To the moon and back, Celu noć i celi dan, Mirrors, Hipnotiziran, Hold me now, Uptown funk, Среќна ли си ти, Остани, When I was your man, Чија си, Blago onom tko te ima, Counting stars, Zaidi zaidi, Kiss from the rose, Feel, Црно и Бело, Jedina, Who wants to live forever, Lazes zlato, Lejla, Love me again, Lud i ponosan, Pjesmo moja, Bosanac, се дел од песните кои ќе се изведуваат од страна на младите X- фактор ѕвезди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.