Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Сончево и топло, температурата ќе се искачи до 34-от степен

Вести

Времето денес: Сончево и топло, температурата ќе се искачи до 34-от степен

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне на планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност.

Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната до 32 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.