fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Опожарени две возила во Битола

Актуелно

Опожарени две возила во Битола

Две возила се целосно опожарени рано изутрината на паркинг на улицата „Димче Лахчански“ во Битола. Од огнот бил зафатен уште еден автомобил кој е помалку оштетен.  

Полицијата соопшти дека околу 4 часот и 30 минути во Битола на паркингот на улица „Димче Лахчански“, од засега непознати причини настанал пожар во автомобилот „Поло“ со битолски регистарски ознаки сопственост на М.Ј.(21) од с.Брод-општина Новаци.

Пожарот се проширил и зафатил и друго возило „Ауди А4“ исто така со битолски регистарски ознаки сопственост на З.М.(53).

Од пожарот помалку е оштетено уште едно возило Хјундаи.

Полицијата соопшти дека презема мерки за расчистување на настанот и утврдување на причините кои довеле до опожарување на возилото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.