fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Исчезнати малолетничка од Скопје и жена од Прилеп

Актуелно

Исчезнати малолетничка од Скопје и жена од Прилеп

Министерството за внатрешни работи соопшти дека две лица се пријавени за исчезнати.

Завчера околу 10 часот 15-годишно девојче од Скопје излегло и не се вратило дома по што мајката А.А.(41) го пријавила случајот во полициската станица Чаир.

Вчера претпладне, пак, околу девет часот во полициската станица Прилеп В.Т. (32) пријавил дека на 11 јуни околу 18 часот со најава дека ќе оди на прошетка, В.Т. (50) излегла од дома и до моментот на пријавувањето не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето од Скопје и на жената од Прилеп.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.