//
Следи нѐ
To Top

Исчезнати малолетничка од Скопје и жена од Прилеп

Министерството за внатрешни работи соопшти дека две лица се пријавени за исчезнати.

Завчера околу 10 часот 15-годишно девојче од Скопје излегло и не се вратило дома по што мајката А.А.(41) го пријавила случајот во полициската станица Чаир.

реклама

Вчера претпладне, пак, околу девет часот во полициската станица Прилеп В.Т. (32) пријавил дека на 11 јуни околу 18 часот со најава дека ќе оди на прошетка, В.Т. (50) излегла од дома и до моментот на пријавувањето не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето од Скопје и на жената од Прилеп.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: