//
Следи нѐ
To Top

Трајче влезе во финалето на шоуто „Пинкови ѕвездички“

Македонскиот претставник во шоуто „Пинкови ѕвездички“, Трајче Георгиев и во вечерашната полуфинална емисија ги воодушеви сите со својот неверојатен вокал, па заслужено доби позитивни коментари од жирито.

Трајче повторно успеа да предизвика емоции кај публиката и жирито. Со изведбата на песната „Impossible“, нашата мала ѕвезда уште еднаш покажа дека заслужено се најде меѓу 16-те полуфиналисти.

реклама

-Ти си господин човек и тоа е твојата прекрасна одлика, рече Јелена Томашевиќ.

-Трајче многу ми се допаѓа како пееш. Ти си некој кој умее да предизивика емоција и јас се надевам дека публиката тоа ќе го препознае, му рече Милан.

-Беше прекрасен, те сакам многу, беше коментарот на Гоца.

-Од самиот почеток беше еден од фаворитите, а вечерва даде многу енергија, рече Хари.

Линиите за гласање беа отворени вчера. Гласањето ќе трае без прекини се до 26-ти месецов кога е финалната вечер. За нашиот Трајче да се најде во финалето, но и да победи, гласајте со праќање на порака со содржина GAL 7 на телефонскиот број 141345.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијајуни 13, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијајуни 13, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијајуни 13, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: