Поврзи се со нас

Популарно.мк

Сончево и топло до 37 степени, попладне можен дожд

Вести

Сончево и топло до 37 степени, попладне можен дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне е можна појава на изолирана нестабилност повторно во планинските региони претежно проследено со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната  од 31 до 37 степени. УВ индексот ќе достигне вредност 9.

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со слаб југоисточен ветер.

Утринската температура до 15 степени, а дневната ќе достигне до 35 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.