Поврзи се со нас

Популарно.мк

ХОКЕЈ: Куна тешко го прими поразот од Металург

Останато

ХОКЕЈ: Куна тешко го прими поразот од Металург

Екипата на Металург со импресивна игра како во одбраната така и во нападот дојде до висока победа над Куне со што ги налути Хрватите кои што не се навикнати често да губат, со оглед дека ова беше нивниот прв сезонски пораз.

Домаќините од Загреб откако лошо за нив го отворија натпреварот започна со жестока игра, на работа на исклучувања и со притисок кон судиите на што за среќа хокеарите на Металург не подлегнаа.

Во второто полуврме на неколку наврати имаше краток прекин на играта каде што судиите мора да интервенираат, но не со казни туку со раце за да ги разделат хокарите, но за среќа не дојде до посериозен инцидент со оглед на присебноста на “металурзите”.

Повеќе од Останато

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.