Следи нѐ
To Top

Денеска финалистите од Х-Фактор на гости во Скопје

Денес учесниците од најгледаното музичко шоу X-фактор Адриа доаѓаат во Скопје Сити Мол.

На една недела пред големото финале во Белград, финалиситите и дел од учесниците во музичкото шоу ќе одржат мини концерт и дружење во Скопје.

реклама

Со почеток во 20 часот пред Скопје Сити Мол, од страната на ул. Љубљанска, сите ќе имаат можност да ги чујат настапите и да се дружат со финалистите од X-фактор.

Во финалето ќе има учесник и од Македонија, па ова е своевидно испраќање на македонскиот финалист Боби Мојсовски во белград по победа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијајуни 15, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијајуни 15, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијајуни 15, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.