//
Следи нѐ
To Top

Денеска финалистите од Х-Фактор на гости во Скопје

Денес учесниците од најгледаното музичко шоу X-фактор Адриа доаѓаат во Скопје Сити Мол.

На една недела пред големото финале во Белград, финалиситите и дел од учесниците во музичкото шоу ќе одржат мини концерт и дружење во Скопје.

реклама

Со почеток во 20 часот пред Скопје Сити Мол, од страната на ул. Љубљанска, сите ќе имаат можност да ги чујат настапите и да се дружат со финалистите од X-фактор.

Во финалето ќе има учесник и од Македонија, па ова е своевидно испраќање на македонскиот финалист Боби Мојсовски во белград по победа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: