Поврзи се со нас

Популарно.мк

Времето денес: Претпладне облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Вести

Времето денес: Претпладне облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено наместа засилен западен и северозападен ветер. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотрајни и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен  ветер, а кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста.

Утринската температура околу 17, а дневната до 32 степени.

Во среда ќе има поинтензивна нестабилност наместа со пообилен пороен дожд и грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Во четврток ќе преовладува променливо облачно со повремени врнежи од дожд,  а дневната температура ќе опадне за околу 7 до 10 степени во споредба со денешната.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.