//
Следи нѐ
To Top

Времето денес: Сончево и потопло, попладне краткотраен дожд

Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има услови за слаб развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и со ретки грмежи. 

Ќе дува слаб доумерен ветер од северен правец. Долж Повардарието повремено ќе се засилува, но со помал интензитет.

реклама

Утринската температура ќе се движи  од 8 до 15, а дневната од 21 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне 28 степени.

До крајот на неделава ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови локално ќе има умерен развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и со грмежи. Поизразена нестабилност се очекува в недела.

Од почетокот на наредната недела се очекува претежно стабилно и потопло време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: