fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Актуелно

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, повеќе застапени во првиот дел од денот. Ретки грмежи се можни на југот од земјава. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 10 до 17 степени, а максималната од 17 до 24 степени, УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со температура од 10 до 21 степен.

Од понеделник следува период на претежно стабилно време со постепен пораст на дневната тремпература.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.