Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: Со претставата „Стујардеси“ започна фестивалот „Гола месечина“ во скопски Аеродром

МК Сцена

ФОТО: Со претставата „Стујардеси“ започна фестивалот „Гола месечина“ во скопски Аеродром

Пред повеќе од 1.000 гледачи и со голем ризик дека во секој момент ќе заврне на отворената сцена на игралиштето во фудбалското игралиште до детската градинка „Сонце“ во Реонски центар „Аеродром“ вчера, 20.6.2015 година, почна вториот по ред Меѓународен фестивал на комедијата „Гола месечина“ со претставата на Театар Комедија „Стјуардеси“.

Публиката не само што со одушевување ја прифати претставата, за која се бара столче повеќе, туку покажа голем интерес и за целиот фестивал, на кој до 30-ти јуни ќе бидат прикажани уште осум претстави од македонските и театри од регионот.

Денеска, 21.6.2015 година, на репертоарот е комедијата „Дамите бираат“ на Алттеатар од Сараево.

Претставите почнуваат во 21:00 часот, а влезот е бесплатен.

Stjuardesi 20.6 (13)

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.