fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

17-годишно момче почина во сообраќајка во Скопје

Актуелно

17-годишно момче почина во сообраќајка во Скопје

Едно лице починало на пат кон Ургентниот центар, откако се здобило со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа. 

– Несреќата се случила вчера во 11 часот и 30 минути на улицата „Јустинијан Први“, информира денеска МВР.

Во несреќата учествувале патничките моторни возила „Рено Лагуна“ со скопски регистерски ознаки, управувано од А.Д.(48), „Форд Мондео“ со скопски регистерски ознаки, управувано од М.С.(50) и моторцикл „Мондиал“, управувано од жртвата Петар Ј.(17).

Со телесни повреди се здобиле две сопатнички од моторциклот, на возраст од 16 и 17 години. Тие се пренесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ и Ургентниот центар за укажување на лекарска помош.

Од страна на СВР-Скопје излезено е на местото на настанот, извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.