Поврзи се со нас

Популарно.мк

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Вести

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 14, а дневната од 20 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде околу 10, дневната до 24 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.