Следи нѐ
To Top

Претставата „Дамите бираат“ ја зовре атмосферата во Аеродром

Претставата „Дамите бираат“ на Алтетеатар од Сараево, вчера, 21.6.2015 година, на отворената сцена на игралиштето во фудбалското игралиште до детската градинка „Сонце“ во Реонски центар „Аеродром“ во рамки на вториот по ред Меѓународен фестивал на комедијата „Гола месечина“ буквално ја крена бројната публика на нозе.

Групата невработени млади момчиња од „Дамите бираат“, кои преку оглас бараат вработување, го прифаќаат предизвикот за танцувачи во диско-клуб и почнуваат макотрпно да вежбаат со нивната тренерка, зовривајќи ја и атмосфеарата во публиката во Аеродром.

реклама

Со префинет хумор, следејќи ги ликовите од идејата за стриптизери до нејзината конечна реализација, претставата ја поведе публиката низ возбудливи сцени преполни со кореографски секвенци, држејќи ја напната атмосферата до самиот крај.

Денеска, 22.6.2015 година, на репертоарот е современата комедија „Спанаќ со пржени компири“ од велешкиот театар, која ги третира современите проблеми на обичниот човек и ги опишува проблемите, со кои се соочуваат тројца фудбалски судии за време на еден натпревар. Утре, пак, на ред е комедијата на струмичкиот театар „Шума“.

Dame biraju 21.6 (160) (1)

Инаку, претставите почнуваат во 21:00 часот, а влезот е бесплатен

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијајуни 22, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијајуни 22, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијајуни 22, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.