//
Следи нѐ
To Top

Најновото продолжение на „Педесет нијанси сиво“ во повеќе милиони примероци

Најновото продолжение на книгата Педесет нијанси сиво на писателката Е.Л. Џејмс за само четири дена е продадено во повеќе од милион и 100 илјади примероци.

Продолжението под името Gray, е прераскажано од нејзиниот главен машки протагонист, богаташот Кристијан Греј и ќе се печати во уште милион примероци.

реклама

Трилогијата Педесет нијанси продадена е во повеќе од 125 милиони примероци.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: