//
Следи нѐ
To Top

Принцот Џорџ го врати модниот тренд: Обуквите „Крокс“ се повторно во мода

Принцот Џорџ, син на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, во последно време стана вистинска модна икона, а тоа најдобро се потврдува со фактот дека секоја модна комбинација во која се појавува во јавноста во миг може да предизвика распродажба во Англија.

Пред него за тоа беше заслужна неговата мајка, Кејт Мидлтон, па фустаните која таа ќе ги облечеше за час ги снемуваше од полиците на продавницата.

реклама

Исто така, и Џорџ на сличен начин влијае на јавноста. Принцот неодамна се појави на еден поло фестивал во сандали со марка „Крокс“ кои уште од нивното лансирање на пазарите носат титула за најгрди чевли во светот.

baby-george-crocs[1]

Малиот принц го носеше моделот „Kids Krokbend“ кој чини 27 фунти (околу 38 евра).

Продажбата на Крокс обувките порасна за неверојатни 1.500 отсто откако неговите фотографии го свртеа светот, објави компанијата Амазон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 25, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 25, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 25, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: