Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Гризли кој обожува да скока во вода

Видео

ВИДЕО: Гризли кој обожува да скока во вода

Брузер е четиригодишен гризли кој ужива во прскање и скокање во базен.

Тој е еден од животинските амбасадори на организацијата „Single Vision“ која се занимава со зачувување на дивите животни и едукација за заштита на природата.

На снимката која ја објави организацијата се гледа Брузер кој скока во базен, плива и игра со даската за сурфање, додека го гледа неговата млада пријателка – црната мечка  Хани.

Како што велат од ораганизацијата, Брузер има покрај пливањето уште едно хоби – уништување на картонски кутии.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.