fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Боби Мојсовски пристигна во Кратово!

МК Сцена

ФОТО: Боби Мојсовски пристигна во Кратово!

Уште само неколку часа до почетокот на Златни Денови Кратово. Се е подготвено за овогодинешното издание на оваа манифестација која викендов ќе ги собере најдобрите музичари од Балканов и Македонија на едно место.

Една од главните ѕвезди кои вечерва ќе настапат на сцената на „Златните денови“ е и Боби Мојсовски, кој доцна попладнево пристигна во Кратово каде имаше можност кратко да се дружи со фановите и новинарите.

Официјалниот почеток на вечерната петочна програма е закажан за во 20 часот и 30 минути, која ќе биде во чест и посветена на неповторливиот македонски народен пејач, Јонче Христовски, чии песни ќе бидат изведувани од страна на Виолета Томовска, Јордан Митев, Атина Апостолова, Ефто Пупиновски и Блага Петреска.

11236430_1671195483113255_3615559507463020969_n[1]

Истите ќе бидат придружувани од оркестарот Академци под водство на маестро Сашо Ливрински.

Директен пренос од Златни Денови Кратово ќе има на Сител Телевизија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.