Поврзи се со нас

Популарно.мк

Пешак загина во сообраќајка во Куманово

Актуелно

Пешак загина во сообраќајка во Куманово

Едно лице почина откако во него удри автомобил во центарот на Куманово.

Несреќата се случи пред 22 часот на улицата „Гоце Делчев“ кога средовечниот маж ја преминувал улицата и во него удрил автомобил кој се движел од улицата кон булеварот „Трета МУБ“.

Екипата на Итната медицинска помош која веднаш пристигнала на местото на настанот констатирала смрт. Извршен е увид на местото на несреќата од страна на екипа од СВР Куманово и јавен обвинител.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.