//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Иксфакторска забава на првата „златна вечер“ во Кратово

Насловна фотографија: Марко Ивановски

Вчеравечер Кратово гореше од позитивна атмосфера, насмевки, многу музика и убави моменти.

реклама

Даниел Кајмакоски, ѕвездите на X-Фактор Адриа, Блага Петреска, Ефто Пупиноски, Виолета Томовска, Куку Леле, беа само дел од комплетната слика за одлична забава на Златни денови Кратово.

11201930_889891894414101_7965919947440634554_n[1]

Вечерва на сцената на „Златни денови“ Кратово ќе настапат Бајага и Инструктори, Елена Ристеска, Чалгија Саунд Систем, а забавата после полноќ ќе продолжи на отворен базен во Кратово со Дј Нести, Дј Жак и Дј Кокс.

This slideshow requires JavaScript.

Забавата во Кратово е во полн ек. Сите правци викендот водат во градот под кулите и мостовите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: