//
Следи нѐ
To Top

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Попладне ќе има услови за локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

реклама

Во Скопје слично време со утринска температура од 13, а дневна 28 степени.

Без поголеми промени на времето се до средината на наредната недела.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: