//
Следи нѐ
To Top

Ракетата „Спејс икс“ експлодира по лансирањето

Ракетата „Спејс икс фалкон 9“ експлодираше денеска неколку минути по лансирањето во Кејп Канаверал на Флорида. 

На телевизиските снимки на НАСА е прикажано како бела ракета се распрскува на парчиња.

реклама

– Изгледа дека дошло до грешка при лансирањето, изјави претставникот на НАСА Џорџ Дилер.

Ракетата требаше да биде лансирана во рамки на рутинската мисија за снабдување на Меѓународната вселенска станица.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: