//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Тамара Тодевска го кажа судбоносното „ДА“

Популарната поп пејачка Тамара и избраникот на нејзиното срце кошаркарот Александар Димитровски Мачка денеска го кажаа судбоносното „ДА“.

Свадбените фотографии, барем оние од почетокот на семејната прослава покажуваат дека сепак, невестинскиот фустан не е во црвена боја, како што таа најавуваше.

реклама

Информациите кои се однесуваа на подготовката на големата свадбена церемонија велеа дека Тамара била многу релаксирана во пресрет на венчавката.

tamara-3

Таа порачала да ѝ се направат три венчални фустани, кои ќе бидат дело на тројца еминентни модни дизајнери. Вечерта, за време на прославата, планира да носи црвен фустан, а не класична венчаница, пренесоа блиски луѓе на невестата.

Венчавката ќе се одржи во ресторанот ’Атланта’, каде што еден од сопствениците е нејзиниот иден маж.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: