Следи нѐ
To Top

ФОТО: Тамара Тодевска го кажа судбоносното „ДА“

Популарната поп пејачка Тамара и избраникот на нејзиното срце кошаркарот Александар Димитровски Мачка денеска го кажаа судбоносното „ДА“.

Свадбените фотографии, барем оние од почетокот на семејната прослава покажуваат дека сепак, невестинскиот фустан не е во црвена боја, како што таа најавуваше.

реклама

Информациите кои се однесуваа на подготовката на големата свадбена церемонија велеа дека Тамара била многу релаксирана во пресрет на венчавката.

tamara-3

Таа порачала да ѝ се направат три венчални фустани, кои ќе бидат дело на тројца еминентни модни дизајнери. Вечерта, за време на прославата, планира да носи црвен фустан, а не класична венчаница, пренесоа блиски луѓе на невестата.

Венчавката ќе се одржи во ресторанот ’Атланта’, каде што еден од сопствениците е нејзиниот иден маж.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијајуни 28, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијајуни 28, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијајуни 28, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.