Поврзи се со нас

Популарно.мк

Кендал Џенер го сруши рекордот на Инстаграм

Сцена

Кендал Џенер го сруши рекордот на Инстаграм

Некогашната титула кралица на Инстаграмот, која до неодамна ја држеше популарната старлета Ким Кардашиан и ја одзеде ни повеќе ни помалку туку нејзината помлада сестра Кендал Џенер. 

Кендал на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира додека лежи на под, со прамени од косата во форма на срца, облечена во бел продѕирен фустан и со затворени очи.

Таа за фотографијата добила 2,5 милиони лајкови, што е досега рекорд откако постои оваа социјална мрежа. Пред неа рекордот го држеше фотографијата на Ким и Кание Вест од нивната венчавка во 2014 година, за која собраа 2,4 милиони лајкови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.