Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почнува режимот за тешки товарни возила на Скопје – Охрид – Скопје

Актуелно

Почнува режимот за тешки товарни возила на Скопје – Охрид – Скопје

Од утре ќе почне примената на времениот режим на сообраќај на тешки товарни возила во викендите од летниот период на магистрален пат А2 делница:  Скопје – Охрид – Скопје.

Забраната се однесува на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 7,5 тони. Режимот ќе трае до 1 септември, соопшти Автомотосојузот на  Македонија, повикувајќи се на информација на Министерството за транспорт и врски.

Оваа година има измена во временските интервали во однос на ограничувањето кое важеше минатите години, со цел да им се овозможи повеќе време за движење на тешките товарни возила.

Забраната ќе се однесува за време на викендите – во петок од 15 до 22 часот, во сабота од 7 до 12 и од 18 до 24 часот и во недела од 7 до 22 часот.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.