Следи нѐ
To Top

Apple започнува со производство на новиот iPhone

Американската компанија „Apple“ почна со производство на следната генерација на iPhone мобилни телефони, што ќе го носи името iPhone 6S или iPhone 7.

Освен хардверски подобрувања како камера од 12 мегапиксели, новиот модел ќе добие и ForceTouch технологија што претходно беше претставена на Apple Watch и Mac Book преносниот компјутер.

реклама

Станува збор за технологија што може да регистрира јачина на допир на прстите на екранот, а во иднина би можела да внесува и низа други нови функции на телефонот, преку разни апликации.

Новиот уред на пазарот би требало да се најде во септември годинава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

 • Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера
  Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера

  Откако Huawei го објави импресивниот P20 Pro, телефоните со три камери на задниот панел ќе станат се попопуларни и ќе се...

  Информативна Редакцијајуни 30, 2015
 • Сони може да се откаже од паметните телефони
  Сони може да се откаже од паметните телефони

  Пазарот на мобилни телефони преживува тешки времиња. Испораките се намалени дури и кај големи компании како Епл и Самсунг. Најтешка ситуацијата...

  Информативна Редакцијајуни 30, 2015
 • Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6
  Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

  Компанијата Самсунг Електроникс го претстави својот најнов член на Галакси (Galaxy) семејството – паметниот телефон Самсунг Галакси Ј6 (Samsung Galaxy J6)....

  Информативна Редакцијајуни 30, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.