//
Следи нѐ
To Top

Три годишно дете загина во сообраќајна несреќа кај скопско Рашче

Три годишно дете загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи околу 12 часот, во близина на мостот кај скопско Рашче. Уште едно 4 годишно дете со тешки повреди е пренесено во Ургентниот центар.

Локалните жители кои постојано се во нивите покрај патот велат дека овој дел од патот е многу ризичен поради можноста за развивање на голема брзина но и тесниот пат кои многу често се причина за сообраќајни несреќи.

реклама

Сообраќајот кон Рашче во моментот се движи отежнато бидејќи полицијата го контролира теренот но и поставеноста на возилата го блокира нормалнотот движење.

Причините за сообраќајната несреќа во која едно девојче загина а неколку лица се повредени, од МВР велат дека допрва ќе се утврдуваат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: