Следи нѐ
To Top

„Go“ – нова македонска мобилна апликација која ги открива настаните околу вас

„Go“ e геолокациска мобилна апликација која ви овозможува прикажување на настани во вашата околина, објавување на фотографии и „чекирање“ на местата кои ги посетувате.

Идејата е развиена од страна на студентите Игор Петровски и Петре Петров од Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, а истата се родила како желба да се прикажат официјалните настани што се случуваат во околината, а потоа се надополнила со можноста за „чекирање“ и објавување при што преминала во социјална апликација.

реклама

Покрај ова апликацијата нуди прикажување и филтрирање на места кои се во вашата непосредна близина (кафулиња, ресторани, хотели…), преглед на најдобро рангирани слики од местата во вашата близина, но и да видите кој се „чекирал“ на местото каде што се наоѓате моментално како и поврзување со други корисници на апликацијата.

„Go“ моментално е достапна само за Android уредите и може директно да ја преземете од Google Play.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

 • Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера
  Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера

  Откако Huawei го објави импресивниот P20 Pro, телефоните со три камери на задниот панел ќе станат се попопуларни и ќе се...

  Информативна Редакцијајули 5, 2015
 • Сони може да се откаже од паметните телефони
  Сони може да се откаже од паметните телефони

  Пазарот на мобилни телефони преживува тешки времиња. Испораките се намалени дури и кај големи компании како Епл и Самсунг. Најтешка ситуацијата...

  Информативна Редакцијајули 5, 2015
 • Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6
  Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

  Компанијата Самсунг Електроникс го претстави својот најнов член на Галакси (Galaxy) семејството – паметниот телефон Самсунг Галакси Ј6 (Samsung Galaxy J6)....

  Информативна Редакцијајули 5, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.