Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Внимателно на сонце: Денеска сончево и многу топло со температура до 37 степени

Актуелно

Внимателно на сонце: Денеска сончево и многу топло со температура до 37 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен,  а дневната од 31 до 38 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 37 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во среда и во четврток времето ќе биде потопло и се очекува позначителен пораст на дневните температури. Во четврток попладне ќе настапи преодно наоблачување со локален повремено пороен дожд и појава на грмежи. Во петок дневната температура ќе се спушти за три до четири степени. Во сабота времето повторно ќе биде стабилно и потопло.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.