//
Следи нѐ
To Top

Сообраќајна несреќа во Скопје: Автомобил удри девојка кај ТЦ „Зебра“

Насловната фотографија е преземена од Фејсбук

На улица „Васил Ѓоргов“ во близина на трговскиот центар Зебра во Скопје, вечерва е прегазена девојка.

реклама

На неа со голема брзина налетал автомобил Опел, преминал преку оградата и со автомобилот се забил во еден од дуќаните. Од силината на ударот девојчето починало на самото место.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: