Поврзи се со нас

Популарно.мк

Сообраќајна несреќа во Скопје: Автомобил удри девојка кај ТЦ „Зебра“

Актуелно

Сообраќајна несреќа во Скопје: Автомобил удри девојка кај ТЦ „Зебра“

Насловната фотографија е преземена од Фејсбук

На улица „Васил Ѓоргов“ во близина на трговскиот центар Зебра во Скопје, вечерва е прегазена девојка.

На неа со голема брзина налетал автомобил Опел, преминал преку оградата и со автомобилот се забил во еден од дуќаните. Од силината на ударот девојчето починало на самото место.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.