Следи нѐ
To Top

Загина жена на патот Штип-Велес

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа на магистралниот пат Штип-Велес, во која една жена го загуби животот.

Според првичните информации од полицијата несреќата се случила кај селото Сарамзалино, кога автомобилот во која се превезувала жртвата се превртел.

реклама

Секторот за внатрешни работи Штип повеќе детали за несреќата најави во текот на денот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.