//
Следи нѐ
To Top

Експлозија на бомба во центарот на Куманово

Во строгиот центар на Куманово во тунелот кој ги поврзува градскиот плоштад со паркинг простор со кој стопанисува приватна компанија, утрово во 04.29 часот се случила експлозија, потврди кумановската полиција.

Увидот на СВР Куманово и крим техника се уште трае.

реклама

На местото на експлозијата се забележуваат скршени стакла од петокатницата која е во непосредна близина на настанот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: