Поврзи се со нас

Популарно.мк

Времето денес: Претпладне облачно, попладне сончево до 36 степени

Актуелно

Времето денес: Претпладне облачно, попладне сончево до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови претпладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Утринската температура утре ќе се спушти во интервал од 10 до 18, а највисоката дневна ќе се движи од 26 до 35 степени. УВ индексот ќе има вредност 8.

Во Скопје ќе биде сончево и малку посвежо со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до околу 15, а дневната ќе достигне до 31 степен.

Од среда продолжува стабилно суво, но малку потопло време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.