fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промоција на системот за електронска наплата во автобусите

Актуелно

Промоција на системот за електронска наплата во автобусите

Градот Скопје денеска ќе ги промовира проектот за воведување Систем за автоматска локација на возила и Систем за електронска наплата во автобусите на јавниот градски превоз.

Се очекува новиот систем да помогне за решавање на проблемите во јавниот превоз со наплатата, контролата на движењето на автобусите и запазувањето на возниот ред, а предност за патниците ќе биде воведувањето еден билет кој ќе важи и во автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие и кај приватните превозници. Ќе се овозможи наплата на билет со картички и со мобилен телефон.

На денешната промоција на проектот ќе зборуваат министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Игор Јанушев.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.