Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Исчистен просторот пред Владата

Актуелно

ФОТО: Исчистен просторот пред Владата

Екипи на повеќе јавни градски претпријатија, по налог на Град Скопје, започнаа акција за расчистување на просторот пред објектот на Владата на Република Македонија по заминувањето на лицата кои престојуваа на булеварот Илинден.

Екипите на ЈП „Комунална хигиена” го чистеа околниот простор и собраа над 30 кубни метри комунален смет и го транспортираа до депонијата Дрисла, а беа измиени и коловозните ленти на булеварот Илинден.

Стручните служби на Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило” извршија и увид на терен на состојбата на средишното зеленило на булевар Илинден, како и на околното зеленило, при што е констатирано дека е целосно уништено, како и системот за наводнување на зеленилото (систем капка по капка).

Како што информираат од Град Скопје, штетата на системот за наводнување на зеленилото е во износ од околу милион денари и ќе се реконструира во наредниот период.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.