//
Следи нѐ
To Top

Внимателно на сонце: Температурата ќе се искачи до 38 степени Целзиусови

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне, во западните подрачја ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 31 до 38 степени. УВ  индексот ќе има вредност 9.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи до 19, а дневната ќе достигне до 38 степени.

Во Охридско-Преспанскиот регион температирата на воздухот ќе достигне до  32 степена, а во Дојранскиот регион до 38 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: