Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зголемен интензитет на сообраќајот на патиштата

Актуелно

Зголемен интензитет на сообраќајот на патиштата

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти денеска АМСМ.

На граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.