Поврзи се со нас

Популарно.мк

Голем шумски пожар во Кумановско

Актуелно

Голем шумски пожар во Кумановско

Голем пожар на висока борова шума денеска избувна на територија на населеното место Слупчане, Кумановско, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС). 

Оттаму посочуваат дека пожарот околу 12:30 бил изгаснат, но подоцна повторно е активиран.

– На лице место има две противпожарни возила со 10 пожарникари, во приправност се уште 10 лица, но поради непристапниот терен и горење на крошните на дрвата кои се високо не е овозможен пристап на други лица, соопшти ДЗС.

Од Дирекцијата потенцираат дека   пожар на дабова шума на непристапен терен е активиран и на територија на населеното место Матејче, Кумановско.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.