//
Следи нѐ
To Top

Тешка сообраќајка во Охрид: Младоженец и невеста удриле во железен столб

Триесет и четири годишната В.А.Ц. е полесно повредена во сообраќајна несреќа која синоќа околу 22 часот се случила на патот Свети Наум-Охрид.

Несреќата се случила кога возачот на автомобилот Мазда, 26-годишниот Ј.Ц. изгубил контрола, излетал од патот се превртел и удрил во железен електричен столб.

реклама

Повредената жена, за којa дел од медиумите вчера објавија дека е бремена, е пренесена во медицинскиот центар во Охрид и задржана на понатамошно лекување.

Мажот и жената вчера вечерта се враќале од нивната свадбена прослава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: