fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Жешка атмосфера на третата фестивалска вечер на Пивофест!

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Жешка атмосфера на третата фестивалска вечер на Пивофест!

Уште една жешка вечер на Фестивалот на пивото во Прилеп на која се забавуваше неколку илјадната публика!

Вчеравечер журката започна со настапот на доајенот Наум Петрeски кој ги пееше неговите познати македонски хитови.

По него, на сцената се појави бендот Хипнотајз кој изведе преработки на познати екс-ју хитови во рок стил.

Потоа на сцената се случи кулминацијата на вечерта! Како што многумина милуваат да ја наречат, најсекси бабата на Балканот, Неда Украден приреди двочасовна забава за паметење, пеејќи ги нејзините стари и нови хитови, но и по некоја македонска песна.

Крајот беше оставен за балканската легенда Оливер Драгојевиќ со кој и официјално заврши третиот ден на најголемиот фестивал на ладното пиво, вкусната скара и добрата музика во Македонија и пошироко.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата:

This slideshow requires JavaScript.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.