//
Следи нѐ
To Top

ВНИМАТЕЛНО: Сончево и многу топло до 40 степени и УВ-индекс 9

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени, а УВ индексот ќе изнесува 9 .

реклама

Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена локална облачност.Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне  до 39 степени.

Во наредните денови ќе продолжи многу топлото време, но ќе има локално зголемување на облачноста и температурите ќе се за два до три степени пониски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: