Поврзи се со нас

Популарно.мк

Откажан настапот на „2 Cellos“ на „Охридско лето“

МК Сцена

Откажан настапот на „2 Cellos“ на „Охридско лето“

Дирекцијата на фестивалот „Охридско лето“ заедно со продукцијата „Пасворд“ денеска соопштија дека поради приватни причини е откажан настапот на хрватското дуо „2 Cellos“ што требаше да се одржи во рамки на дополнителната програма на фестивалот на 8 август.

Според информациите, концертот ќе биде презакажан за нов термин.

Инаку, од продукцијата „Пасворд“ уште соопштуват дека купените билети може да се вратат од  задутре – 22 јули на продажното место Југотон во ГТЦ во Скопје, додека на сите што купиле билети онлајн, парите ќе им бидат вратени на нивната сметка.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.