Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Спектакуларен финиш на 13-тиот фестивал на пиво и скара во Прилеп

Со големи овации, со скандирања, пеење на неговите хитови и со спектакуларниот настап на ѕвездата на вечерта Дино Мерлин, заврши овогодинешниот фестивал на пиво и скара.

Неколкупати беше враќан на бис, со што покажа дека навистина е миленик на публиката, не само на повозрасната туку и на помладата.

реклама

Публиката уживаше и во настапите на Гоца Тржан и Ален Хасановиќ кои во еден здив ги пееја заедно со нив многубројните хитови.

Поминаа одлични четири дена во кои беа срушени сите рекорди на испиено пиво и изедена скара.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата:

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијајули 20, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијајули 20, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијајули 20, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.