fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВНИМАВАЈТЕ: Топлото време предизвикува здравствени проблеми

Актуелно

ВНИМАВАЈТЕ: Топлото време предизвикува здравствени проблеми

Топлото време и екстремно високите температури што ја зафатија Македонија можат да предизвикаат сериозни здравствени проблеми кај наслението, предупредува Управата за хидрометеоролошки работи.

Особено лоши биометеоролошки услови, според синоптичарите, ќе има во текот на претстојната ноќ. Можни се главоболки, болки во колената, на грбот и вратни болки.

Во ноќните часови, пак, се очекува честа појава на општа слабост, а кај некои ќе се појави и чувство на тежина во главата. В

о раните утрински часови, болките кои се од ревматски карактер, но и оние кои се од артритични промени, ќе бидат се подолготрајни, укажува УХМР.

Времето и утре ќе биде сончево со високи температури кои ќе достигнат до 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе биде 8.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.