fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И денеска многу топло: Сончево со температура до 38 степени Целзиусови

Вести

И денеска многу топло: Сончево со температура до 38 степени Целзиусови

Времето  во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната до 32 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност и со слаб ветер од севрозападен правец.

Утринската температура ќе биде околу 21, а дневната ќе достигне до 38 степени.

Од среда до сабота во западните делови од земјава ќе се зголемуваат условите за краткотраен дожд со грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.